Ikke nok med at produktet selv forsvinder som dug for solen, så du undgår langsommelig og tidskrævende rengøring. Produktet er også miljø venligt
Stoffet cyclododecan (CDC) akkumuleres ikke i levende organismer og er derfor fuldstændig harmløst for mennesker og miljø. På grund af sin karakter er CDC meget mere økonomisk end alternative produkter og er mærkefri i henhold til GHS “Globalt harmoniseret system”.
Ifølge SGS Institut Fresenius kunne ingen cyclododecan påvises 24 timer efter påføring af AB6 og 96 timer efter påføring af AB24. Synlig forurening er ikke længere til stede.
Pigmenterne i den permanente scanningsspray ABP er baseret på vedvarende ressourcer.
Alle versioner af ATTBLIME vil snart være tilgængelige i flydende form. Således kan forbruget af dåser reduceres ekstremt.
Produceret i Tyskland.
For bestilling info@kvejborg.dk eller ring på 40721687
Indrømmet - vi er lidt nogle nørder, når det kommer til 3D-scanning. Det er mest fordi, vi synes, det er så smart og har uanede anvendelsesmuligheder.
Og det vil vi rigtig gerne vise dig - helt uforpligtende!
Hvis du derfor er blevet lidt nysgerrig på mulighederne, så send os en besked her i formularen til højre. Så vender vi tilbage typisk inden for 1 hverdag.
De bedste hilsner
Jacob Dørr Sørensen
CEO
© Copyright – All rights reserved.